Klucz dynamometryczny Jonnesway - to warto wiedzieć

Klucz dynamometryczny Jonnesway jest najbardziej zaawansowanym ze wszystkich kluczy dostępnych obecnie w sprzedaży. To właśnie on zapewnia najbardziej precyzyjne dokręcanie śrub, góruje więc zarówno nad kluczami płaskimi, jak i oczkowymi. Należy jednak liczyć się z tym, że jest on także najdroższym kluczem, a jego obsługa początkowo może sprawiać wrażenie dość skomplikowanej.

Oczywiście, nawet klucz dynamometryczny nie jest rozwiązaniem, z którego można korzystać bez względu na okoliczności. Przyda się jednak z pewnością wówczas, gdy będziemy mieli do czynienia z urządzeniami wykonanymi z metali nieżelaznych, aluminium i takich stopów metali, które mogą okazać się zbyt wrażliwe, gdy dochodzi do silnego nacisku punktowego. Prawidłowe korzystanie z niego staje się możliwe przede wszystkim wtedy, gdy zna się dopuszczalną siłę dokręcania śrub. Nie można nie docenić jego działania także wtedy, gdy mamy do czynienia z tak zwanymi kompozytami węglowymi, laminatami oraz z tworzywami sztucznymi. Klucz taki przyda się więc choćby podczas napraw samochodowych oraz motocyklowych. Docenimy go również remontując jacht z laminowanym kadłubem i montując delikatne materiały wykończeniowe w budynku. Nie można jednak zapominać, że nie jest to rozwiązanie przeznaczone do odkręcania śrub, a wyłącznie do ich przykręcania.

Klucz dynamometryczny Jonnesway – sposób działania

Jeśli chcemy dokręcić śrubę wykorzystując w tym celu klucz płaski lub oczkowy, powinniśmy wykonać wokół niej pełny obrót takim narzędziem. Niestety, nie zawsze jest to wygodne, a niekiedy okazuje się, że czynności takiej po prostu nie da się wykonać. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam klucz grzechotkowy, którego znakiem rozpoznawczym jest wymienna nasadka. Mocuje się ją do specjalnego czopa określanego jako trzpień, choć możliwie jest też włożenie nasadki w jej gniazdo. Kluczowe znaczenie ma tu typ głowicy, z jakim mamy do czynienia. Mechanizm zapadkowy sprawia, że kluczem można wykonać dość krótki ruch. Podczas cofania mamy pewność, że śruba pozostanie na miejscu. Jeśli chcielibyśmy wykorzystać w tym celu normalny klucz, konieczne byłoby zdjęcie go ze śruby, ustawienie w pozycji początkowej, ponowne nałożenie na śrubę, a następnie wykonanie wspomnianego ruchu jeszcze raz. Klucz grzechotkowy ma tę przewagę, że nie trzeba zdejmować go ze śruby, praca jest więc nie tylko szybsza, ale i znacznie wygodniejsza. Klucze dynamometryczne okazują się jednak rozwiązaniami jeszcze bardziej interesującymi. Tym, co je charakteryzuje jest możliwość zadania bardzo konkretnej siły z jaką dokręcona ma być śruba. Trudno wyobrazić sobie zatem lepsze rozwiązanie do precyzyjnych prac.

Jak korzystać z klucza dynamometrycznego?

Analizując mechanizm charakterystyczny dla klucza dynamometrycznego Jonnesway z pewnością zwrócimy uwagę na to, że ma on specjalne zapadki. Charakterystyczne jest dla nich to, że zaczynają przeskakiwać w tym samym momencie, w którym zadziała się na nie z siłą wyższą niż ta, która zostanie ustawiona.

Szukasz oryginalnego klucza dynamometrycznego Jonnesway? Sprawdź więcej na https://dynamometryczne.pl/ >>

Kategorie: Wnętrze,

Komentarze (0)