Jak wyposażyć swoje biuro domowe

Po dokonaniu oceny swojej sytuacji finansowej i podjęciu wielkiej decyzji o pracy w domu, stoisz teraz przed zadaniem wyposażenia swojego biura domowego. Tak zniechęcające i ekscytujące, jak ta perspektywa, musisz dokładnie rozważyć wszystkie opcje, aby zapewnić, że wszystko będzie dobrze działać dla Ciebie. Decyzja pomiędzy bogatą i praktyczną jest głęboko osobista, z którą każdy pracownik domowy musi się zmagać.

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze biura domowego należy wziąć pod uwagę kilka czynników, a pierwszym z nich jest lokalizacja. W idealnym świecie będziesz miał pokój, który możesz przekształcić we własne, prywatne miejsce pracy. Nie jest to idealny świat, a rzeczywistość ma tendencję do odwracania swojej brzydkiej głowy i prywatny pokój prawdopodobnie nie jest dostępny. W takim przypadku przy podejmowaniu decyzji o położeniu biurka należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Czy w tym miejscu jest cicho i bez rozpraszania uwagi?
 • Jak wygląda oświetlenie? Czy jest to światło naturalne, czy też będą Ci potrzebne lampy?
 • Jaka jest temperatura w ciągu dnia we wszystkich porach roku?
 • Czy jest wystarczająco dużo gniazdek elektrycznych i gniazdek telefonicznych dla Twojego sprzętu?
 • Czy jest wystarczająco dużo miejsca na biurko, krzesło i szafkę na akta?

Powyższe pytania są dobrym punktem wyjścia i powinny skłonić Cię do działania. Teraz musisz zacząć zastanawiać się nad sprzętem, który wypełniłby tę przestrzeń. W grę wchodzi kilka rzeczy, w tym przestrzeń, połączenia elektryczne i telefoniczne oraz twój budżet. Usiądź i zastanów się nad wszystkimi aspektami swojej działalności i zdecyduj, jakiego sprzętu potrzebujesz i bez czego możesz się obejść w ciągu dnia.

Poniżej znajduje się lista podstawowych elementów wyposażenia biura domowego:

 • Biurko. Upewnij się, że Twoje biurko jest wystarczająco duże, aby pomieścić komputer i inne materiały potrzebne do wykonania pracy.
 • Szafka na akta
 • Krzesło biurowe. Wydajcie mniej na biurko, a może spluniecie na krzesło. Krzesło musi na ciebie pasować i być wygodne, bo spędzisz w nim tyle czasu.
 • Komputer. Laptop czy komputer stacjonarny?
 • Drukarka. Kolorowa, czarno-biała, laserowa czy atramentowa?
 • Telefon. Potrzebujesz osobnej linii telefonicznej z wieloma rozszerzeniami, czy też możesz po prostu używać telefonu komórkowego do celów służbowych?
 • Sprzęt specyficzny dla Twojej firmy

Wyposażenie domowego biura w odpowiednie meble biurowe jest procesem czasochłonnym i kosztownym, ale musi być starannie przemyślane i zaplanowane. Istnieją sposoby, aby wyposażyć swoje biuro i utrzymać się przy dość napiętym budżecie. Weźmy na przykład urządzenie faksowe. Zadaj sobie pytanie, czy potrzebujesz dedykowanego urządzenia faksowego, czy też możesz używać wszystkiego w jednej drukarce i usłudze faksu internetowego? Papier i materiały eksploatacyjne są dostępne w dużych ilościach, a kupno kartonów papieru jest tańsze niż pojedynczych rolek. To samo często dotyczy zszywek, spinaczy, toneru i tuszu.

Praca w domu to ekscytująca perspektywa, która wymaga starannego planowania, budżetowania i dyscypliny. Kiedy już zdecydujesz się na idealną przestrzeń i doskonały sprzęt, pójście do pracy jest bardziej jak przygoda niż zadanie. Największą pułapką, której należy w tym momencie unikać, jest zawinięcie się w inne projekty. Traktuj swój czas pracy tak, jak w biurowcu, a praca w domu to zabawa i satysfakcjonujące doświadczenie.

Kategorie: Biuro,

Komentarze (0)