Jak skonfigurować domowe biuro: 12 wskazówek

Praca w domu ma wiele zalet, z których nie mniej ważna jest 30 sekundowa dojazd do pracy. I choć wiele osób uważa, że praca w domu oznacza możliwość pracy na kanapie, na podwórku, a nawet z łóżka, w końcu może się okazać, że jesteś najbardziej produktywny w domu, gdy pracujesz na "odpowiednim" stanowisku pracy. Wiesz, taki z biurkiem i krzesłem.

Ustawienie domowego biura oznacza, że masz duży wybór i swobodę. Chcesz fioletowo-pomarańczowe krzesło? Zrób to! Chcesz mieć pasiaste ściany? Bądź naszym gościem! Ale bez względu na to, w jaki sposób udekorujesz, umiesisz lub ustawisz swoje biuro domowe, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć przestrzeń, która przyczyni się do Twojego sukcesu w pracy - od domu do domu.

Znajdź najlepszą lokalizację

Dla niektórych osób wybór miejsca na swoje biuro domowe jest łatwy. Mają pusty pokój, którego używają jako dedykowanej przestrzeni biurowej. Może to być prawdziwe "biuro", ale wiele osób korzysta z pustej sypialni, a nawet piwnicy. Jednak nie każdy ma w swoim domu taką wolną przestrzeń. Kiedy przestrzeń jest ciasna, trzeba kreatywnie myśleć o swojej "przestrzeni biurowej".

Zawsze możesz wykorzystać część stołu kuchennego jako przestrzeń biurową - jeśli nie masz nic przeciwko spakowaniu biura przed każdym posiłkiem. Ale zresetowanie biura po każdym posiłku może Ci się nie spodobać. W takim przypadku być może będziesz musiał zastanowić się, jak kreatywnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Sprawdź niewykorzystane rogi w większych pomieszczeniach, duże (ale puste) szafy, a nawet pod schodami! Istnieje mnóstwo przestrzeni, które przy odrobinie kreatywności mogą przekształcić się w biuro.

Dodaj prywatność

Jeżeli masz szczęście mieć dedykowany pokój dla swojego biura, pokój ten prawdopodobnie ma ściany, które idą całą drogę od podłogi do sufitu i solidne drzwi, które zamykają. To sprawia, że prywatność i spokój są łatwe do osiągnięcia. Ale gdy twój biuro jest w, powiedzmy, rogu twój sypialnia, ty możesz znajdować ja ciężkiego oddzielać pracę od domu.

Rozważ dodanie podziału na strefy prywatności do konfiguracji biura domowego. Możesz uzyskać tradycyjne przegrody, które siedzą na podłodze. Możesz też powiesić zasłonę na suficie lub na drążku. Zasłony są lekką i ogólnie niedrogą metodą "zamykania drzwi" do Twojego biura. A dzięki zasłonie możesz wybrać coś subtelnego, co wtapia się w resztę wystroju. Albo wybrać coś dzikiego i szalonego, aby dać swoim "drzwiom" trochę pizzy.

Zastanów się, kto inny wykorzystuje przestrzeń.

Ustawiając swoje biuro domowe, zastanów się, kto jeszcze będzie z niego korzystał i wybierz odpowiednio przestrzeń i meble. Czy dzieci będą również korzystać z biura do odrabiania zadań domowych i czy Twój partner będzie również pracował w domu? Weź pod uwagę ustawienie biurka partnerskiego, w którym dwie osoby mogą pracować w tym samym czasie przy tym samym biurku.

Czy klienci wpadają? Podczas gdy Ty możesz spotkać się z nimi w salonie, nie zawsze jest to najlepszy wybór. Upewnij się, że dodajesz również miejsca do siedzenia i stolika dla klientów.

Zainwestuj w siebie

Inwestowanie w aranżację biura domowego jest pod wieloma względami inwestycją w siebie. Chcesz stworzyć profesjonalne środowisko, w którym będziesz produktywny i jednocześnie komfortowy. Ale, jak wiele inwestycji, dostajesz to, za co płacisz. I choć kuszące może być kupno "okazyjnych" mebli biurowych, nie zapominaj o tym, co ta okazyjna cena Ci daje.

"Jeśli pracujesz w swoim biurze domowym 40 godzin tygodniowo... pamiętaj o jakości", radzi Peggy Brown z Bush Business Furniture. "Najtańsze biurko na dłuższą metę nie zaoszczędzi ci pieniędzy, jeśli będziesz musiał je wymienić za rok lub dwa."

Nadanie priorytetu Komfortowi

Kuszące może być po prostu złapanie krzesła z jadalni, gdy pracujesz w domu. Ale siedzenie przy biurku przez długie godziny bez odpowiedniego oparcia dla pleców to szybki sposób na problemy z postawą ciała. Ergonomiczne krzesła biurowe zapewniają właściwe podparcie, gdy siedzisz przez długie godziny. Tak jak w przypadku pozostałych domowych mebli biurowych, inwestycja w krzesło wspomagające jest inwestycją w siebie.

Brown doradza pracownikom biur domowych, aby szukali w ergonomicznym fotelu następujących cech:

  • Regulacja wysokości
  • Podstawa obrotowa 360 stopni
  • Regulowane oparcie i podłokietnik
  • Regulowana głębokość siedziska
  • Wbudowana podpora lędźwiowa

Wspieraj swoją szyję i oczy

Nie zapomnij też pomóc szyi i oczom. Upewnij się, że masz swój monitor w "idealnym" miejscu. To miejsce jest inne dla każdej osoby, więc będziesz musiał eksperymentować z rozmieszczeniem. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby pomóc ci to naprawić:

  • Kręgosłup powinien zawsze znajdować się w neutralnej pozycji.
  • Górna część ekranu powinna być na poziomie oczu lub nieco poniżej.
  • Umieść monitor w odległości co najmniej 20 cali od oczu, dalej, jeśli masz duży monitor.
  • Oczy powinny patrzeć lekko w dół, gdy patrzysz na środek ekranu, aby pomóc utrzymać szyję w odpowiednim położeniu. Odchyl monitor do tyłu o 10 do 20 stopni, aby mieć pewność, że patrzysz w dół na ekran pod kątem. Jeśli nosisz dwuogniskowy ekran, przechyl go do tyłu o 30-45 stopni, aby nie odchylać głowy do tyłu i nie ustawiać ostrości.

Większość monitorów jest regulowana. Ale czasami to nie wystarczy, więc może być konieczne zainwestowanie w piony ekranu, aby uzyskać odpowiednią regulację. Albo, w szczyptę, niektóre książki lub stare pudełko również mogą zrobić tę sztuczkę.

Pobierz odpowiednie biurko

Praca w domu oznacza spędzanie dużej ilości czasu przy biurku. Chcesz więc zainwestować w biurko, które będzie pasowało do Twojego budżetu, przepływu pracy i Twojej przestrzeni. Chcesz mieć biurko, które przyczyni się do zwiększenia Twojej produktywności, pomagając Ci czuć się komfortowo przez cały dzień.

Dave Hulst z Bush Business Furniture wskazuje, że "siedzenie przez cały dzień i stanie przez cały dzień może powodować zarówno bóle i cierpienia, jak i długotrwałe problemy zdrowotne". Podczas gdy mogą się przyzwyczaić, warto zastanowić się nad kupnem biurka stojącego zamiast tradycyjnego, "stałego". "Dzięki ergonomicznemu biurku z regulacją wysokości można usiąść, kiedy tylko ma się na to ochotę, i rozprostować nogi, kiedy trzeba, poprzez doprowadzenie biurka do wysokości stojącej za pomocą jednego przycisku".

Poza wyeliminowaniem bólu i bólu, biurka stojące mogą być dla Ciebie lepsze. Spójrzmy prawdzie w oczy. Współczesne życie jest całkiem osiadłe. Praca przy biurku przez cały dzień (może podczas przekąski) nie robi wiele dla twojego zdrowia. Istnieją pewne dowody na to, że biurka stojące są dla ciebie lepsze. Jedno z badań wykazało, że stanie sześć godzin dziennie zamiast siedzenia przy biurku przez ten sam okres spowodowało utratę 5,5 funta tkanki tłuszczowej rocznie. Chociaż to nie to samo co godzina na siłowni, stojące biurko może poprawić Twoje zdrowie w dłuższej perspektywie.

 

Stash It Away

Kiedy myślimy o materiałach potrzebnych do pracy zdalnej, często wyobrażamy sobie laptopa... i niewiele więcej. Ale, w zależności od wykonywanej pracy, prawdopodobnie unoszą się w powietrzu przynajmniej trochę papierów, długopisów i innych materiałów biurowych. I tak, nawet kilka papierowych teczek do przechowania.

Dedykowane opcje przechowywania nie są dobre tylko dla reszty Twoich przedmiotów gospodarstwa domowego. Mogą być również używane w Twoim biurze domowym do przechowywania plików, dokumentów, artykułów papierniczych i innych. Nie muszą to być duże szafki na akta ani wielkie biurka i szuflady. Prosty system kubełkowy z małymi pojemnikami może zadziałać. Więc może plastikowe wanny do przechowywania, jeśli potrzebujesz spakować swoje biuro na koniec dnia. Nawet jeśli ty właśnie czyścisz małą przestrzeń w istniejącej półce jednostka i dedykujesz je pracować rzeczy, ty natychmiast czujesz uorganizowanego.

Chroń wrażliwe lub ważne dokumenty

Półki i kubiki nie są jednak odpowiednim rozwiązaniem dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie przechowywania. Czasami są to delikatne dokumenty, których nie możesz zostawić w biurze - zwłaszcza jeśli znajdują się we wspólnej przestrzeni. Brown radzi, aby "inwestować w zamykane szafki na dokumenty i szafki do przechowywania", gdy są rzeczy, których nie chcesz ryzykować utraty.

Na szczęście, zamykanie szafek nie oznacza "brzydkiego, neutralnego koloru metalu". Istnieje wiele bezpiecznych, zamykanych szafek i szuflad, które wyglądają pięknie i stylowo.

Myśl w górę i w dół

Tak. Są pewne minusy biura domowego. Jednym z problemów jest to, że biura domowe są zazwyczaj malutkie, nawet jeśli są dedykowanymi pomieszczeniami. Kiedy urządzasz swoje biuro domowe, nie myśl tylko o tym, że jest to pokój dedykowany. Myśl także w pionie, aby zmaksymalizować możliwości przechowywania. Hutch, wysokie regały na książki, a nawet pływające półki mogą zapewnić więcej miejsca do przechowywania bez zajmowania cennej powierzchni.

Tame the Wires

Jasne, Wi-Fi jest wszędzie, ale to nie oznacza, że nie będziesz miał zbyt wielu przewodów w swoim biurze. Nawet Twoje urządzenia mobilne muszą się czasem podłączyć, aby naładować akumulator. Twoje biuro domowe to jedyne miejsce, w którym możesz liczyć na przewody, kable i inne urządzenia.

Zainwestuj w jakiś rodzaj systemu zarządzania sznurkami. Może to być tak proste jak krawat skręcany, albo coś nieco bardziej eleganckiego, ale upewnij się, że cokolwiek dostaniesz, użyjesz tego systemu. Ponadto, gdy Twoje biuro znajduje się w dedykowanym, ale publicznym miejscu, zastanów się, gdzie znajdują się punkty sprzedaży podczas zakładania sklepu. Być może nie masz zbyt wielu opcji i okaże się, że musisz poprowadzić listwy zasilające i przedłużacze po całej podłodze. W takim przypadku upewnij się, że znajdziesz sposób, aby zrobić to bezpiecznie (jak w przypadku osłon na przewody).

Ponadto, podczas ustawiania kabli, pomyśl również o sieci Wi-Fi. Może się zdarzyć, że będziesz chciał pracować w domu, ale nie w biurze. Jeśli myślisz, że będziesz pracować na kanapie lub nawet poza nią przez kilka dni, przetestuj swój router, aby upewnić się, że połączenie nie tylko dociera, ale jest również silne. Być może będziesz musiał zainwestować w przedłużacz Wi-Fi lub nawet system sieci Wi-Fi mesh, aby mieć pewność, że możesz pracować na tarasie i pozostać w kontakcie.

Zapal to

Oświetlenie jest często pomijane przy ustawianiu biura domowego. Większość pracy wykonywana jest na komputerach, a ponieważ zapalają się monitory (a nawet klawiatury), o co chodzi?

Dużo. Słabe oświetlenie w Twoim gabinecie nie spowoduje ślepoty, ale obciąży Twoje oczy. Z czasem to zmęczenie oczu może powodować bóle głowy, czyniąc Cię mniej wydajnym pracownikiem.

Skonfiguruj swoje biuro domowe tak, aby uzyskać jak najwięcej naturalnego światła. To może pomóc Ci poczuć się dobrze, a nawet zwiększyć wydajność pracy. Jeśli nic innego, wykorzystanie naturalnego światła do oświetlenia biura jest lepsze dla środowiska.

Gdy światło naturalne nie jest możliwe, lub po prostu potrzebujesz więcej światła, zainwestuj we właściwe rodzaje lamp. Choć możesz pomyśleć, że oświetlenie sufitowe jest dobrym rozwiązaniem, mogą one powodować olśnienie na Twoim ekranie lub biurku, utrudniając Ci widzenie. Jednak czasami lampa zadaniowa pomaga oświetlić miejsce, w którym jej potrzebujesz. Poszukaj lampy zadaniowej z solidnym kloszem, który może skierować światło bezpośrednio na biurko, gdy jest ono potrzebne.

Jednak światło pośrednie może być lepszym wyborem oświetlenia. Światła pośrednie mają klosze lub dyfuzory, które zmiękczają światło, tworząc mniej olśnień i ułatwiając życie oczom. Upewnij się tylko, że światło nie jest zbyt rozproszone; w przeciwnym razie możesz nie być w stanie zobaczyć, co robisz.

Konfiguracja Idealnego Biura Domowego

Domowe biuro może być czymkolwiek - i gdziekolwiek chcesz. W przytulnym kącie lub rozłożone w piwnicy, opcje są ograniczone tylko przez Twoją przestrzeń i wyobraźnię.

Kategorie: Biuro,

Komentarze (0)