Jak zwiększyć atrakcyjność Twojego biura?

Wygląd twojego biura to o wiele więcej niż tylko ładny wygląd. Według różnych ekspertów, układ i ogólna wizualizacja Twojego biura mają zwykle wpływ na wydajność Twojego zespołu. Niektóre kolory wzmacniają koncentrację, podczas gdy inne mają tendencję do zwiększania agresywności i inicjatywy. Dodatkowo, wygląd powierzchni biurowej może mieć wpływ na ogólny nastrój pracowników, a także na wizerunek, jaki tworzą o Państwu inwestorzy, partnerzy i klienci. Mając to na uwadze, oto kilka prostych sztuczek, które mogą okazać się pomocne w tym zakresie.

Zacznij od zewnątrz 

Mówią, że nigdy nie ma szansy na zrobienie pozytywnego pierwszego wrażenia. Dlatego zewnętrzna część biura musi być tak schludna i dobrze zorganizowana, jak to tylko możliwe. Niezwykle ważny jest również wygląd drzwi wejściowych, ale również ich jakość. Widzisz, jeśli chodzi o drzwi bezpieczeństwa, musisz dobrze odrobić pracę domową i znaleźć takie, które zagwarantują ochronę Twojego biura przed niepożądanymi intruzami. 

Przejdź do recepcji 

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę, jest recepcja. Po pierwsze, musisz się upewnić, że wybrałeś odpowiednią osobę do pracy. Potrzebujesz kogoś stanowczego, przyjaznego i komunikatywnego. Następnie należy upewnić się, że wizualizacje w okolicy są również odpowiednie do tego zadania. Można zacząć od wyboru odpowiedniej wysokości recepcji, ponieważ zbyt wysoka może wydawać się przerażająca. Kolejną rzeczą, którą można zrobić, to postawić miskę ze słodyczami lub kilka produktów promocyjnych w dowód uznania dla gości. I ostatnia rzecz - logo firmy musi być pierwszą rzeczą, którą osoba przychodząca do Twojego biura zauważy. W związku z tym należy wybrać dla niego najbardziej znaczące miejsce. 

Boksy są złym pomysłem 

W przeszłości boksy były niezbędną częścią każdego biura. Ich zaletą w rozległych biurach na otwartym piętrze było to, że dawały poczucie prywatności dla każdego. Ich minusy są jednak znacznie bardziej liczne. Po pierwsze, dla tych, którzy już nie wiedzą, co czują w swojej pracy, ta kabina może stać się nie tylko więzieniem. Następnie alienuje cię od reszty współpracowników i dlatego działa negatywnie na wszelkie wysiłki związane z budowaniem zespołu, które możesz mieć w przyszłości.

Poza tym, wizualnie zmniejszają one rozmiar pomieszczenia, tworząc tym samym poczucie klaustrofobii, którego niełatwo się pozbyć. Co najważniejsze, podczas gdy kabiny sprawiają wrażenie dźwiękoszczelnych, to tak nie jest. Oznacza to, że zachęcają do tego, by być znacznie głośniejszymi, co może być niewiarygodnie rozpraszające.

Utrzymuj miejsce w czystości 

Jeszcze jedna rzecz, która zasługuje na waszą pełną i niepodzielną uwagę, to kwestia schludności tego miejsca. Bałagan nie tylko zmniejsza czystość miejsca, ale również pozostawia złe wrażenie na każdym gościu. Innymi słowy, tolerowanie bałaganu sprawia, że wyglądasz mniej profesjonalnie. Poza tymi psychologicznymi wadami nieporządku w miejscu pracy, są też pewne praktyczne. Na przykład rozrzucone po podłodze skupiska kabli mogą stwarzać ryzyko potknięcia się, a źle zaplanowany układ biura może znacznie utrudnić dojazd do pracy. 

Wybierz odpowiednie kolory 

Wreszcie, trzeba wybrać odpowiedni kolor do swojego biura, ale może to nie być tak proste zadanie, jak na początku. Widzisz, nie ma koloru, który uniwersalnie zwiększa wydajność. Takie coś zależy od procesu, który chcesz poprawić w pierwszej kolejności. Na przykład, Twoi negocjatorzy lub zespół handlowców mogą skorzystać z koloru czerwonego lub pomarańczowego, widząc, jak te kolory sprawiają, że są one bardziej agresywne i czujne. Z drugiej strony, niebieski i fioletowy są świetne dla Twojego zespołu kreatywnego, ponieważ pomogą mu się skupić. Jeśli chodzi o kolor wyżej wymienionego obszaru recepcji, dobrym pomysłem może być coś uspokajającego, np. zielony. 

Jak widzisz, wszystko, co musisz zrobić, aby uczynić swoje biuro bardziej atrakcyjnym, zwykle nie trwa dłużej niż kilka dni pracy. Wszystko czego od Ciebie oczekujemy to niedrogi projekt malarski, niezawodna firma sprzątająca i reorganizacja miejsca pracy. To z kolei znacznie zwiększy wydajność pracy. Scenariusz korzystny dla obu stron - niezależnie od tego, jak na niego spojrzysz.

Kategorie: Biuro,

Komentarze (0)