10 wskazówek dotyczących bardziej efektywnego drukowania

Biuro bez papieru może nigdy nie powstanie, ale to nie znaczy, że nie powinieneś być wydajny w swojej strategii drukowania.

Minęło 40 lat od artykułu w Business Week, w którym przewidywano, że pewnego dnia na każdym biurku znajdzie się komputer i że ta rewolucja technologiczna doprowadzi do powstania "biura bez papieru".

Cóż, z tym komputerem mieli rację, ale biuro bez papieru nadal pozostaje w sferze marzeń. Zmniejszenie kosztów drukowania pozostaje wyzwaniem dla firm każdej wielkości, ale istnieje kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc w bardziej efektywnym wykorzystaniu drukarki biurowej.

Wybór drukarki

Przy zakupie drukarki lub systemu drukowania należy najpierw przeanalizować swoje potrzeby w zakresie drukowania. Ulepszenia w jakości wydruków tekstowych oznaczają, że drukarki atramentowe coraz częściej znajdują zastosowanie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, ale jeśli trzeba drukować tysiące stron dokumentów tekstowych miesięcznie, to tradycyjna drukarka laserowa nadal rządzi.

Przewaga drukarek atramentowych

Kolorowe drukarki laserowe są również dostępne, a ich cena jest znacznie niższa niż kiedyś. Drukarki atramentowe pozostają jednak najlepszym rozwiązaniem w przypadku kolorowej grafiki i zdjęć. Drukarki atramentowe mogą również drukować na szerszej gamie nośników, takich jak karton lub błyszczący papier fotograficzny, a specjalistyczne drukarki atramentowe A3 mogą być przydatne do drukowania plakatów i projektów graficznych.

Koszty eksploatacji

Niezależnie od tego, czy wybierzesz drukarkę laserową czy atramentową, zawsze upewnij się, że drukarka oferuje wydajne wkłady z atramentem lub tonerem, które mogą pomóc w obniżeniu kosztów eksploatacji. By zminimalizować koszty druku to warto skorzystać z profesjonalnej drukarni jak np. drukarnia Stare Babice.

Wydajność

Wiele osób nigdy nie zadaje sobie trudu, aby zapoznać się z menu ekranowym podczas konfigurowania nowej drukarki. Przyjrzyj się uważnie, a być może znajdziesz takie opcje, jak tryb niskiego poboru mocy lub tryb uśpienia, które mogą znacznie zmniejszyć zużycie energii, gdy drukarka jest bezczynna.

drukowanie

Dokumenty cyfrowe

Prawdopodobnie widziałeś wiadomości e-mail, które przypominają Ci, abyś "wziął pod uwagę środowisko przed wydrukowaniem tego e-maila". W rzeczywistości powinieneś pomyśleć dwa razy zanim wydrukujesz jakikolwiek dokument i zawsze rozważać alternatywne rozwiązania cyfrowe - takie jak format PDF firmy Adobe - które można łatwo wysłać pocztą elektroniczną.

Kopiowanie i skanowanie

Nowoczesne drukarki wielofunkcyjne mogą być używane do skanowania i kopiowania dokumentów. Ale zamiast po prostu tworzyć więcej papierowych kopii dokumentu, mogą one również oferować opcję konwersji dokumentów papierowych do pliku PDF, który można przeglądać na ekranie.

Ekonomiczna alternatywa

Większość drukarek posiada tryb "ekonomiczny" lub "roboczy", który zużywa mniej tuszu lub tonera. Używanie tego trybu jako ustawienia domyślnego dla rutynowych zadań drukowania może znacznie obniżyć koszty drukowania, a w przypadku prezentacji i innych ważnych dokumentów nadal można przełączyć się na tryb wyższej jakości. Jeśli szukasz profesjonalnej drukarki bądź innych firm i uslug to warto sprawdzić katalog firm na https://nabemowie.pl/firmy.

Czy potrzebujesz koloru?

Dokumenty takie jak strony internetowe, wykresy i tabele, mogą być często drukowane w czerni i bieli, co pozwala zaoszczędzić na drogich kolorowych tuszach i tonerach.

Zniżka na dupleks

Może się to wydawać dość oczywiste, ale wiele drukarek biurowych drukuje setki stron każdego dnia, używając tylko jednej strony papieru. Korzystanie z opcji dupleksu (druku dwustronnego) w drukarce może znacznie zmniejszyć zużycie papieru.

Ciągnij, nie pchaj

Wiele systemów drukowania w przedsiębiorstwach oferuje obecnie opcję "pull-printing". Zamiast siedzieć przy biurku i wysyłać dokumenty do zdalnej drukarki, opcja pull-printing wymaga od użytkownika ręcznego wprowadzenia kodu zabezpieczającego na samej drukarce. Zapewnia to większe bezpieczeństwo, zmniejsza ilość niewykorzystanego papieru pozostawionego w drukarce, a nawet może sprawić, że ludzie dwa razy zastanowią się przed naciśnięciem przycisku "Drukuj".

Dowiedz się więcej na https://nabemowie.pl/.

Kategorie: Biuro,

Komentarze (0)