Co sprawia, że toalety przenośne są komfortowe?

Toalety przenośne zdominowały plenerowy rynek sanitarny. Do tej pory nie wymyślono lepszego sposobu na zaspokajanie potrzeb fizjologicznych wielu ludzi, w jednym miejscu, okresowo. Ich historia sięga połowy XX wieku i od tego czasu wiele zmieniło się w technologii, której używa się do produkcji toalet przenośnych. Co sprawia, że stały się one komfortowe, niemal tak samo jak toalety domowe?

Toalety przenośne rozpoczęły swoją przygodę jako pomieszczenia o drewnianej, ciężkiej formie, niewygodnej ani dla organizatora imprezy masowej czy właścicielu budowy, ani dla samych użytkowników. Miały wówczas też stosunkowo nieduży zbiornik na fekalia, przez co nie tylko trudno się je transportowało, ale też często trzeba było je opróżniać i wymieniać. 

Obecnie toalety przenośne są lekkie, a do tego bardzo pojemne - zbiorniki mają do 250-300 litrów! Nawet w Polsce istnieją firmy, które dbają o to by toalety były łatwe w obsłudze i wydajne. Dużą różnicą w stosunku do pierwszych lat istnienia toalet przenośnych jest też postęp w dziedzinie środków chemicznych. Używane obecnie płyny higieniczne niwelują nieprzyjemne zapachy i zabijają bakterie.

Pierwsze toalety przenośne często musiały też być podpinane pod sieć kanalizacyjną. Obecne rozwiązania są w tej kwestii całkowicie niezależne od infrastruktury kanalizacyjnej. Toalety przenośne są wolnostojące i można je postawić niemal wszędzie. 

Warto też zaznaczyć, że diametralnie zmieniły się też technologie higieniczne i obecne toalety przenośne posiadają pisuary i umywalki. Tutaj również nie ma konieczności podpinania się pod wodociągi. Wystarczy napełnić zbiornik z wodą i przy użyciu prostej pompki nożnej można komfortowo umyć ręce w niewielkiej umywalce. 

A ile właściwie kosztuje wynajem toalet przenośnych? Jeśli chcesz zorganizować imprezę masową w plenerze czy prowadzisz budowę, która będzie trwać kilka tygodni lub miesięcy, to prawdopodobnie musisz rozważyć wynajem. Jest on prosty i bezproblemowy, ale istnieje kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. 

Przede wszystkim zastanów się jakie wyposażenie kabiny jest niezbędne dla uczestników imprezy czy dla pracowników budowlanych. Niezbędnik każdej toalety przenośnej to:

  • Zbiornik na nieczystości 250 l
  • Pisuar
  • Antypoślizgowa podłoga
  • Uchwyt na papier
  • Wieszak na ubrania
  • System wentylacji
  • Wskaźnik wolne/zajęte
  • Dach przepuszczający światło
  • Możliwość zamknięcia z zewnątrz

Jeśli znalazłeś dostawcę, który oferuje powyższe warunki w swoich przenośnych toaletach, to znaczy że trafiłeś we właściwe miejsce.

Ważną kwestią jest oczywiście cena. Wbrew niektórym opiniom, toalety przenośne są rozwiązaniem bardzo wydajnym finansowo. Obowiązuje prosta zasada - im dłużej trwa wynajem, tym niższa ceną będzie Ci przysługiwać. W zależności od długości wynajmu toaleta przenośna może kosztować od ok. 100 zł za kilka dni, do ok. 300-400zł za miesiąc.

Powyższe ceny są jednak mocno orientacyjne i zależą od wielu czynników. Firmy oferujące przenośne toalety uwzględniają np. rodzaje toalet (zwykłe, ekologiczne itp.), liczbę do wynajęcia, lokalizację, przybliżoną liczbę użytkowników, czas wynajmu czy inne, dodatkowe usługi.

Jeśli planujesz wynajem toalety przenośnej skontaktuj się bezpośrednio z dostawcą, np. z Przenośne Toalety WCtron.pl. Możesz liczyć na profesjonalna obsługę i szybki kontakt. Wystarczy jeden telefon by dowiedzieć się ile zapłacisz i jakie są procedury transportu i instalacji toalety krok po kroku.

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)