Jakie monety bulionowe kolekcjonować?

Stosunkowo często możemy spotkać się z pytaniem o to, jakie monety bulionowe kupować. Odpowiedź nie jest przy tym wcale trudna. W pierwszej kolejności powinny nas zainteresować te z nich, które najłatwiej będzie nam też sprzedać, a więc najbardziej popularne i znane. Oczywiście, jeśli nasza kolekcja monet bulionowych jest już pokaźna, możemy rozbudowywać ją tak, aby pojawiły się w niej także mniej znane egzemplarze wybierane przede wszystkim dlatego, że podobają się nam wizualnie. Jeśli jednak dopiero zaczynamy – monety najbardziej znane okażą się z pewnością najlepszym wyborem.

Dlaczego to najbardziej znane monety bulionowe są uważane za najlepsze?

Bez względu na to, jakie przesłanki kierują nami, gdy zaczynamy kolekcjonować monety, musimy pamiętać o tym, że w pewnym momencie zechcemy je sprzedać i zrobimy to na rynku wtórnym. Ma on swoją specyfikę, a jednym z jego znaków rozpoznawczych jest to, że przeważnie nie ma na nim zbyt wielu znawców monet z całego świata. Zdecydowana większość potencjalnych kupujących jest zainteresowana przede wszystkim tymi monetami bulionowymi, które są najbardziej popularne. Szybko rozpoznaje ich autentyczność, doskonale radzi sobie przy tym także z ich wymiarami, wagą a przede wszystkim – z docenieniem ich znaczenia. Każdy taki kupiec w pewnym momencie będzie chciał przecież także sprzedać monety ze swojej kolekcji.

Najbardziej popularne monety bulionowe charakteryzuje też wysoki stopień rozpoznawalności, a to z kolei sprawia, że także ich cena jest najbliższa giełdowej cenie charakterystycznej dla uncji złota. To dobra wiadomość. Mamy przecież do czynienia z ceną najbardziej korzystną także z naszego punktu widzenia. Bardziej rzadkie monety bulionowe to przede wszystkim większy wydatek. Wynika to przede wszystkim z tego, że sam ich koszt bicia przez mennice jest wyższy. Także sam pośrednik chce mieć coś dla siebie zwłaszcza, że monet rzadkich nie pozbywa się tak szybo jak tych, które cieszą się dużą popularnością. Tu warto podkreślić, że zawód dealera metali szlachetnych nie jest wcale oczywisty. Osoba ta nie zarabia zbyt dużej marzy na dystrybucji złota, zwykle więc musi koncentrować się przede wszystkim na tym, aby zabezpieczać na giełdzie swoje stany magazynowe.

Z punktu widzenia nas jako potencjalnego sprzedawcy monet bulionowych ważne jest również to, że najpopularniejsze z nich można znaleźć w katalogach monet na całym świecie. W rezultacie żaden uczestnik rynku nie ma problemu ze znalezieniem informacji na ich temat. A jak dużo monet bulionowych jednego typu posiadać? Do tego problemu warto podchodzić w sposób długofalowy. W pierwszej kolejności powinniśmy więc skoncentrować się na przygotowaniu wachlarza tych monet bulionowych, które posiadamy, o których wiemy, że są najpopularniejsze. Potem można systematycznie rozwijać kolekcję zwracając uwagę na to, aby pomiędzy monetami wchodzącymi w jej skład panowała równowaga. Najważniejsze kolekcje to między innymi Krugerrandy, Australijskie Kanngury i tak zwane Filharmoniki.

Szukasz miejsca w którym możesz nabyć w 100 % autentyczne monety bulionowe? Zobacz ofertę na https://mennica-krakowska.pl/7-zlote-monety >>

Kategorie: Finanse,

Komentarze (0)