6 Opcji dotyczących finansowania małych przedsiębiorstw

Założenie nowego biznesu może być jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń w Twoim życiu. Może być kulminacją życiowego marzenia o byciu własnym szefem lub realizacją nowego, innowacyjnego pomysłu. Niezależnie od tego, jaki będzie Twój nowy biznes, będziesz musiał zapewnić sobie finansowanie, aby go uruchomić, a to może być trudna propozycja. Jednakże, istnieje wiele możliwości finansowania swojego startupu, a biorąc pod uwagę różnorodność możliwości, na pewno znajdzie się odpowiedni dla Ciebie.

Podobnie, istnieje kilka opcji dostępnych dla tych, którzy posiadają już istniejące przedsiębiorstwa i potrzebują dodatkowych funduszy, aby przenieść sprawy na wyższy poziom. Niezależnie od tego, czy uderzyłeś w swój strumień dochodów, czy też potrzebujesz dostępu do nowych funduszy, aby skorzystać z możliwości rozwoju, kredytodawcy są skłonni pomóc przedsiębiorcom, którzy potrzebują dodatkowego kapitału. Niniejszy przewodnik zawiera omówienie kilku najlepszych opcji finansowania nowego startupu oraz kilka opcji finansowania istniejących małych firm.

1. OSOBISTE FINANSOWANIE
Jeśli dopiero zaczynasz, możesz rozważyć wykorzystanie własnych oszczędności jako kapitału na rozpoczęcie działalności. Podczas gdy ta opcja oznacza, że będziesz jedynym właścicielem firmy i nie będziesz zadłużony wobec nikogo, powinieneś być ostrożny w mieszaniu finansów osobistych i biznesowych. Bez względu na to, jak dużą wiarę pokłada się w nowym przedsięwzięciu, na pewno pojawią się nieoczekiwane problemy, a większość nowych firm niestety zawiedzie.

Jeśli Twoja firma ma już ugruntowaną pozycję i dowiedziono jej opłacalności, ryzyko inwestowania osobistych pieniędzy może nie być tak duże. Wykorzystanie własnych środków na nowe inwestycje, wyposażenie, personel lub rozwój będzie oznaczało, że nie zaciągniesz dodatkowego długu biznesowego, ale ma pewne oczywiste wady.

2. Relacje z inwestorami
Inną opcją byłoby zapewnienie finansowania przez rodzinę lub przyjaciół, którzy mogliby być inwestorami i właścicielami udziałów w nowej firmie. Jakość tej metody zależy wyłącznie od Twojej indywidualnej sytuacji i powinieneś kierować się najlepszym osądem przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej z bliskimi Ci osobami. Łączenie osobistych relacji z biznesem może mieć pewne poważne wady, jeśli sprawy nie potoczą się zgodnie z oczekiwaniami.

3. Pożyczka bankowa
Mimo że świat biznesu stale się zmienia, bank jest nadal pierwszym miejscem, do którego potencjalni właściciele firm udadzą się, gdy będą potrzebować finansowania. Niestety, zdecydowana większość wnioskodawców jest odrzucana przy próbach pozyskania finansowania na rozruch. Ci, którzy mają już ugruntowaną, rentowną firmę, będą mieli więcej szczęścia w uzyskaniu kredytu bankowego, a jest to bezpieczny, sprawdzony sposób na zatrzymanie dodatkowego kapitału.

4. Kredytodawcy internetowi
Dla tych, którzy nie spełniają surowych kwalifikacji kredytu bankowego, istnieje wielu kredytodawców internetowych, którzy stanowią alternatywne źródło funduszy o mniej rygorystycznych wymogach. Jest to na ogół szybszy sposób na zdobycie funduszy, a ci, którzy spełniają wymogi, mogą uzyskać kredyt w ciągu kilku dni. Istnieje szeroka gama potencjalnych kredytodawców dla startupów i firm o ustalonej pozycji, takich jak Linkflow Capital, który pomaga dopasować przedsiębiorców do odpowiedniego źródła finansowania.

5. Crowdfunding
Dla nowych firm, crowdfunding jest innowacyjnym i rewolucyjnym sposobem pozyskiwania funduszy. Umieszczasz go na takich platformach jak GoFundMe, Kickstarter, Fundable lub innych i pozwalasz inwestorom przychodzić do Ciebie.

6. Kredyt biznesowy
Linia kredytowa dla przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, które czasami potrzebują dodatkowych środków, zapewnia pulę pieniędzy, która jest dostępna w razie potrzeby. Kiedy pojawią się wydatki, można wykorzystać te środki według własnego uznania i spłacić je w ramach zorganizowanego planu spłaty. Można również skorzystać z biznesowej karty kredytowej, ale należy z niej korzystać w sposób odpowiedzialny i tylko w razie potrzeby.

Inne opcje, takie jak inwestorzy typu venture capital i aniołowie biznesu, istnieją dla tych, którzy muszą finansować swoją nową działalność. Ci, którzy prowadzą obecnie działalność gospodarczą, mogą szukać alternatywy, takiej jak faktoring lub pożyczki na zapasy. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, a Twój biznes plan jest solidny, fundusze mogą zostać udostępnione.

Kategorie: Finanse,

Komentarze (0)