Wyeliminuj procesy marnujące czas w Twojej firmie

Jeśli chodzi o biznes i biznes związany z zarabianiem pieniędzy, nie można marnować czasu. Godzina zmarnowana na jedno zadanie, kiedy można było je wykonać w ciągu jednej czwartej czasu, to 45 minut, które można było poświęcić na inne zadanie związane z zarabianiem pieniędzy. Za każdym razem, gdy pracownik marnuje 10 minut w ciągu godziny, będąc rozproszonym przez swoje telefony, które mogą być dodane do ponad godzinę wynagrodzenia, że jesteś wyrzucany za nic w zamian. To właśnie z powodu takich przypadków, jeśli jesteś właścicielem firmy, marnowanie czasu powinno być jednym z najważniejszych aspektów Twojej działalności, które starasz się wyeliminować każdego dnia.

Pierwszym portem zawinięcia powinno być napisanie nadrzędnego biznes planu, jak również mniejszych planów na każdy dzień, aby mieć pewność, że nie tylko Twoi pracownicy wiedzą, czego oczekuje się od wyników ich pracy, ale również Ty wiesz, czego się od Ciebie oczekuje. Plany powinny wyszczególniać cele na dany dzień lub zadanie i podawać ramy czasowe, w których mają być one zrealizowane. Dzięki temu wszyscy zaangażowani pracownicy będą mieli z tyłu głowy metaforyczny piaskowy timer, który nieustannie odlicza czas, w którym wszystko musi być ukończone, eliminując tym samym chęć zwlekania.

Następnie należy dążyć do wyeliminowania wszelkich przypadków rozpraszania uwagi, które powodują marnowanie czasu, takich jak smartfony i inne technologie; Ricoh Americas Corp. w swoim oświadczeniu podała wskazówki, jak najlepiej radzić sobie z przypadkami rozpraszania uwagi. Porady te obejmują: rozpoznanie problemów lub przypadków w pierwszej kolejności i upewnienie się, że wszyscy pracownicy, nawet ci, którzy nie są podatni na rozpraszanie uwagi, wiedzą, że są świadomi problemu; wpływ celów (takich jak te, które znajdują się w planach biznesowych) i jak można je osiągnąć nawet w przypadku kontrolowanego wykorzystania wszystkiego, co można uznać za rozpraszanie uwagi dla przyjemności; oraz przekształcenie miejsca pracy w środowisko, które jest wystarczająco stymulujące, aby wszyscy w nim nie chcieli chwytać za to, co ich rozprasza. Albo jeśli sam jesteś nienaruszony i cierpisz z powodu dawek zwlekania w ciągu dnia pracy, a tym samym marnowania czasu, to powinieneś starać się z tym szybko walczyć, zanim zmarnujesz więcej czasu.

Jeśli jednak z zupełnie przeciwnych powodów marnujecie czas, tzn. zabieracie za dużo pracy lub próbujecie wykonać zadania, w których wy lub osoby z waszego otoczenia nie jesteście wystarczająco wykwalifikowani, to należy to równie szybko wyeliminować. Na przykład, jeśli twoja firma cierpi na niechcianą dawkę zawirowań technologicznych, a konkretnie problemów informatycznych, to powinieneś szukać pomocy w profesjonalnych serwisach, takich jak ATB-Tech, o których informacje można znaleźć tutaj:http://atb-tech.com/it-consulting/managed-it/, aby nie tylko sprawić, że problemy zostaną szybko naprawione, ale także, że zostaną one zrobione w sposób, który nie będzie tracił czasu. Jak już wcześniej wspomniano, marnowanie czasu na samodzielną próbę naprawienia problemu, zwłaszcza gdy nie masz pojęcia jak to zrobić, oznacza, że inne zadanie nie będzie miało wystarczająco dużo czasu, a więc może nie zostać zoptymalizowane lub zakończone w pełni.

Tak więc, jeśli jesteś właścicielem firmy - przestań marnować czas i wyeliminuj marnowanie czasu teraz!

Kategorie: Firma,

Komentarze (0)