Akcesoria do firan i zasłon

Wśród niezbędnych akcesoriów do firan i zasłon znajdziemy wiele elementów, które często są dopiero początkiem długiej listy możliwości.

Akcesoria do firan

Akcesoria do firan to nie tylko dobrze znane wszystkim żabki do wieszania. Tak naprawdę akcesoria do firan składają się z wielu mini gadżetów, dzięki którym nie tylko uatrakcyjnimy firany, lecz i nadamy im całkiem nowy charakter.

Do najczęściej kupowanych akcesoriów do firan zaliczamy:

  • Taśmy marszczące (zaopatrzone zwykle w różnego rodzaju wzory)
  • Lamówki
  • Sztywniki
  • Haczyki blokujące
  • Patyki do przesuwania firan i zasłon
  • Metalowe obciążniki
  • Przelotki

Poza wymienionymi powyżej, wartymi uwagi akcesoriami do firan są też tak zwane Gipiury czy ozdobne taśmy z cekinami, dzięki którym będziemy w stanie całkowicie odmienić nasze stare, nudne firanki. Należy jednak pamiętać, że żadne firany nie są kompletne bez odpowiednich zasłon, które również wymagają kilku słów wyjaśnień.

Akcesoria do zasłon

Jeśli chodzi o akcesoria do zasłon, to jest ich odrobinę mniej niż przypadku firan, głównie z powodu ich znaczącej roli, jaką jest nieprzepuszczanie światła z zewnątrz do domu/mieszkania. W zależności od rodzaju zasłon możemy jednak dobrać do nich odpowiednie akcesoria, dzięki którym staną się one bardziej eleganckie. Przykładem takich akcesoriów do zasłon są bez wątpienia wszelkiego rodzaju dekoracyjne sznury do upięć, dzięki którym zrobimy z zasłon coś na kształt podwiązanej kotary, która nada wnętrzu niedzisiejszy, lecz wciąż bardzo elegancki klimat.

Poza sznurami wartymi uwagi akcesoriami do zasłon są z pewnością upinacze czy uchwyty, lecz również zapinki czy szpilki do zasłon, które podobnie jak sznur bez problemu utrzymają zasłony w takiej pozycji, o jakiej zamarzymy.

Dekoracja okna - firany

Jako dekoracja okna, firany sprawdzą się równie dobrze jak zasłony. Obecnie na rynku istnieje wiele fantazyjnych wzorów firan, nie tylko dla dorosłych. Wiele dekoracji okien – firan, jest dedykowanych również dzieciom, które mogą cieszyć się widokiem ulubionych, bajkowych postaci, ledwo spojrzą w okno swojego pokoju.

Artykuł partnera

Kategorie: Wnętrze,

Komentarze (0)