Najmodniejsze fototapety na rok 2023

Grudzień to czas noworocznych postanowień. Dla jednych będzie to znalezienie wymarzonej pracy, a dla innych przeprowadzenie generalnego remontu bądź wprowadzenie się do nowego mieszkania. Pierwsze, co może przyjść na myśl każdemu właścicielowi swoich czterech ścian, jest ich wykończenie. Nie zawsze jest to zadanie proste i przyjemne, lecz dzięki pewnym trendom łatwiej będzie zrealizować ten cel. Jakie będą najmodniejsze fototapety na rok 2023? Podpowiadamy.

Fototapety do salonu - na co postawić w 2023 roku?

Nietuzinkowo wykończony i urządzony salon może stanowić centrum domowego ogniska, w którym odpoczniemy, zregenerujemy siły na następny dzień czy pobawimy się ze swoim dzieckiem. Musimy zatem pamiętać, aby był on dostosowany do potrzeb oraz upodobań jego mieszkańców. Nic zatem dziwnego, że zdecydowana większość dokłada wszelkich starań, aby zaaranżować to miejsce w niepowtarzalny sposób.

Odpowiednio dobrana fototapeta powinna być przede wszystkim efektowna pod kątem wizualnym. Bardzo ważne jest także to, aby nie gryzła się z ogólną wizją wnętrza oraz jego stylistyką. W 2023 roku niezwykle pożądane będą motywy roślinne oraz zwierzęce. Są to fototapety ponadczasowe, które nie muszą razić gości swoim ekspresjonizmem. Mogą to być również bardzo delikatne wzory, które prezentować będą egzotyczne rośliny czy kolorowe papugi.

Pokój dla dziecka - czy warto zakupić tam fototapetę?

Aranżacja pokoju dla dziecka często kojarzona jest z odpowiednią kolorystyką. Jeśli w naszym mieszkaniu króluje mała dama, to rodzice decydują się na odcienie różowego, beżowego czy zielonego. Z kolei w przypadku chłopca dominują odcienie niebieskiego, granatu oraz nawet czerni. Jak zatem wpasować trendy na 2023 roku w taki pokój? Coraz częściej stosowanym zabiegiem jest fototapeta na jedną ścianę. Dzięki temu zaakcentujemy pasję bądź ulubiony motyw z bajki naszego dziecka.

Jaką fototapetę wykorzystać w sypialni?

Z kolei sypialnia powinna być azylem dla osób dorosłych. W zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy mieszać i niemalże bawić się doborem fototapet. Jeśli w takim pomieszczeniu dominuje styl klasyczny, to z powodzeniem możemy dopasowywać te z motywem drewnianym bądź naturalnym. Z kolei dla aranżacji nowoczesnej świetnie sprawdzą się motywy roślinne, które wyglądem przypominają malowanie akwarelami. Dla bardziej odważnych przeznaczone są egzotyczne liście czy fototapety z mapą świata. Na stronie https://www.bimago.pl/fototapety.html można odnaleźć wiele inspiracji, które z pewnością przypadną nam do gustu.

Artykuł partnera

Kategorie: Wnętrze,

Komentarze (0)