Ładowarki indukcyjne

Rozwój technologii i innowacyjne techniki produkcyjne spowodowały, że na rynku pojawiły się nowoczesne urządzenia bezprzewodowe, bez których większość z nas nie może funkcjonować na co dzień. Ładowarki do urządzeń eklektycznych działające na zasadzie micro USB zostają powoli zastępowane przez ładowarki bezprzewodowe, mające swoich miłośników na całym świecie. Od kilku lat obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania ładowaniem indukcyjnym, które umożliwia naładowanie telefonu bez użycia kabla.

Ładowarka indukcyjna – działanie

Ładowanie bezprzewodowe wykorzystuje nowoczesny  standard QI, który gwarantuje kompatybilność urządzeń elektronicznych z ładowarkami. Dzięki nowoczesnym technologiom opracowanym przez Teslę prąd przepływa przez zainstalowaną w ładowarce cewkę nadawczą i wytarza pole elektromagnetyczne, powodujące indukowanie napięcia w cewce.

Ładowanie indukcyjne wymaga dostępu do prądu – ładowarka musi zostać podłączona do gniazdka, aby móc skorzystać z zasilania indukcyjnego. Telefon lub inny sprzęt elektroniczny kładzie się na płytce. Warto wiedzieć, że każdorazowe przesuniecie sprzętu, spowoduje przerwanie ładowania. Ładowarki indukcyjne znalazły swoje zastosowanie u pracowników biurowych, którzy lubią mieć porządek na stanowisku pracy. Brak płatających się kabli oraz dostęp do zawsze naładowanego urządzenia sprawił, że ładowarki są niezwykle pożądanym wyposażeniem.

Kiedy używać ładowarki indukcyjnej?  

Decydując się na zakup ładowarki indukcyjnej, należy sprawdzić stan własnego urządzenia eklektycznego oraz specyfikację ładowarki, aby upewnić się, że będzie dobrze działała. Nie wszystkie telefony przystosowane są do ładowania indukcyjnego, jednak w większości przypadków można dokupić specjalne nakładki, które umożliwią ten proces. Przez zakupem należy się jednak upewnić, czy konkretny model telefonu obsługuje takie rozwiązanie.

Zakup ładowarki indukcyjnej – na co zwrócić uwagę?

Zakup ładowarki indukcyjnej powinien być poprzedzony dokładną analizą wymagań oraz parametrów dostępnych na rynku ładowarek. Oto istotne cechy, które należy wziąć pod uwagę:

Materiał ładowarki

Materiał wykonania ładowarki indukcyjnej powinien cechować się solidnością oraz wysoką odpornością na działanie czynników mechanicznych, co ochroni ją przed powstaniami zarysowań czy uszkodzeń na jej powłoce. Powierzchnia ładowarki powinna zagwarantować dobrą przyczepność telefonu, dlatego warto sprawdzić, czy jest wyposażona w nakładki antypoślizgowe lub magnes.

Design

Ładowarka indukcyjna powinna prezentować nowoczesny design, dzięki czemu dobrze wpasuje się do stylu danego wnętrza. Niezwykle ważne są też wykończenia, które nadają ładowarce profesjonalny wygląd.

Kształt

Wybierając ładowarkę, należy zwrócić uwagę na jej kształt. Na rynku dostępne są modele posiadające okrągłą lub prostokątną płytkę oraz ładowarki leżące na płasko oraz umożliwiające ułożenie smartfonu pod kątem.

Marka i cena

Marka i cena to paramenty, które są ze sobą silnie powiązanie. Wybierając ładowarkę, warto zwrócić uwagę na renomę producenta, za którą idzie zastosowanie najnowocześniejszych technologii.

Natężenie oraz miejsce ładowania

Niezwykle ważne jest wybranie ładowarki, która oferuje natężenie na poziomie 9V, dzięki czemu proces ładowania będzie szybki i satysfakcjonujący. Warto zastanowić się również, czy planujemy używać ładowarki w samochodzie i poszukać modelu gwarantującego taki tryb.

Dodatkowe elementy

Niektóre ładowarki wyposażone są w dodatkowe opcje, takie jak diody informujące o zakończeniu ładowania, co będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie innowacyjność.

hamamobile.pl

Kategorie: Biznes,

Komentarze (0)