Wirtualne Targi Pracy: Korzyści dla osób poszukujących pracy

Pomimo znacznego wzrostu liczby zwolnień i urlopów w Stanach Zjednoczonych, wiele firm nadal zatrudnia pracowników. Nasz serwis ofert pracy oferuje elastyczne oferty pracy w 50 kategoriach kariery, które są obecnie zatrudniane.

Ale przeglądanie FlexJobs nie jest jedynym sposobem na znalezienie pracy. Uczestnictwo w targach pracy to kolejna fantastyczna opcja dla osób poszukujących pracy. Targi pracy to przede wszystkim wydarzenie, podczas którego pracodawcy, osoby zajmujące się rekrutacją i zatrudnianiem menedżerów spotykają się z osobami poszukującymi pracy, aby porozmawiać o swoich branżach, udzielić informacji o swoich firmach i przeprowadzić wywiad z kandydatami na wolne stanowiska.

Jednak przy obecnych działaniach na rzecz dystansu społecznego raczej trudno jest zgromadzić pracodawców i osoby poszukujące pracy w jednym miejscu. Ale dzięki technologii nie trzeba już pakować się w pakę tylko po to, by zyskać kilka sekund czasu z potencjalnym pracodawcą.

To prawda: wirtualne targi pracy są coraz częściej świetną opcją dla wielu osób poszukujących pracy.

FlexJobs organizuje w kwietniu wirtualne targi pracy! Oto kilka krótkich informacji na temat tego, co oznaczają Wirtualne Targi Pracy:

  • Kto: Członkowie FlexJobs
  • Co? Wirtualne targi pracy na odległość
  • Kiedy: Czwartek, 16 kwietnia 2020; od 10:00 do 19:00 ET
  • Gdzie: Twoje biuro domowe
  • Dlaczego: Aby połączyć Cię z elastycznymi pracodawcami, którzy chcą obsadzać wolne stanowiska

Chcesz wziąć udział w tych wirtualnych targach pracy, czy w najbliższej przyszłości? Będziesz chciał zrozumieć korzyści, jakie możesz osiągnąć i przygotować się do nich!

Korzyści z Wirtualnych Targów Pracy

Zaangażowanie w krótszym czasie

Pójście na targi pracy zajmuje sporo czasu. Musisz dojechać na miejsce, spędzić większą część dnia czekając w kolejce, aby porozmawiać z potencjalnym szefem, a następnie wrócić do domu. Ale z wirtualnymi targami pracy, można wpadać i wychodzić, jak trzeba, bez konieczności obliczania dodatkowego czasu dojazdu do pracy.

"W przeciwieństwie do tradycyjnych targów pracy, wirtualne targi pracy ułatwiają skupienie się na firmach i dostępnych miejscach pracy, ponieważ nie musisz się martwić o takie rzeczy jak czas podróży lub utknięcie w korku", powiedział Toni Frana, trener kariery FlexJobs.

Niezablokowane w jednym miejscu

Powiedzmy, że chciałbyś wziąć udział w targach pracy, ale z jakiegoś powodu możesz po prostu nie być w stanie. I oczywiście, podczas pandemii, targi pracy na dowolną skalę są prawdopodobnie zabronione. Ale wirtualne targi pracy pozwalają połączyć się z wieloma pracodawcami bez wychodzenia z domu.

Wirtualne targi pracy są dostępne dla każdego, kto ma połączenie z Internetem. Więc jeśli jesteś niepełnosprawny, mieszkasz na wsi, gdzie targi pracy nie są powszechnie organizowane lub jesteś wojskowym małżonkiem, na przykład, możesz uczestniczyć w wirtualnych targach pracy - i czerpać z nich wszystkie korzyści, tak jakbyś wybierał się na tradycyjne.

Łatwiejszy dla Introvertów

Nie ma nic lepszego od zmiażdżenia tłumów, niż wysłanie swojego wewnętrznego introwertyka do nadbiegu. Wirtualne targi pracy oferują wszystkie zalety tradycyjnych targów pracy bez konieczności zajmowania się dużymi grupami.

Jak przygotować się do Wirtualnych Targów Pracy

Zbadaj firmy

Nie pozwól, aby fakt, że nie musisz jechać na targi pracy zwabił cię do myślenia, że możesz tam wejść i go uskrzydlić. Nadal będziesz musiał traktować wirtualne targi pracy tak samo, jak gdybyś był osobą prywatną. A to oznacza badanie firm, które będą uczestniczyć w targach, które Cię interesują. W ten sposób będziesz mógł spotkać się z potencjalnymi pracodawcami i zaimponować im swoją wiedzą branżową.

Sprawdź swoją technikę

Nie ma nic gorszego niż zalogowanie się na wirtualne targi pracy, a Twój Internet bezprzewodowy staje się niepewny. Zanim weźmiesz udział w wirtualnych targach pracy, upewnij się, że przetestowałeś swoje ustawienia, tak aby Twoje umiejętności i doświadczenie nie zabłysnęły niczym innym, jak brakiem połączenia z Internetem.

Ubieraj się

Jeśli myślałeś, że udział w wirtualnych targach pracy oznacza, że możesz pojawić się w szortach i koszulce, pomyśl jeszcze raz. Musisz ubrać się w profesjonalny strój, który jest odpowiedni dla Twojej branży.

"Upewnij się, że ustawisz się na sukces nie tylko ze swoją technologią, ale także z ubraniem. Ubierz się na wirtualne targi pracy, tak jak ty byś to zrobił, gdybyś poszedł na rozmowę kwalifikacyjną", powiedziała Frana. "Wyglądasz na profesjonalistę i jesteś w stanie nie tylko pokazać potencjalnym pracodawcom, że jesteś w stanie sprostać zadaniu, ale także pomóc ci w odpowiednim momencie, abyś mógł porozmawiać z pracodawcami i wzbudzić w nich zaufanie".

Aby być po bezpiecznej stronie, ubieraj się całkowicie, nie tylko od pasa w górę! (Czytaj: załóż spodnie.) Nigdy nie wiadomo, kiedy możesz potrzebować wstać z fotela podczas rozmowy z pracodawcą podczas targów pracy.

Wybierz swoje biuro domowe

Chociaż teoretycznie możesz uczestniczyć w wirtualnych targach pracy z dowolnego miejsca, nie oznacza to, że powinieneś. Idealnie byłoby zalogować się na wirtualne targi pracy z biura domowego, gdzie będziesz mógł wystawić swoje doświadczenie, aby wyglądało profesjonalnie.

Chociaż możesz być kuszony do udziału z telefonu komórkowego, nie zawsze ma taką samą jakość (i połączenie) jak komputer w domu. Ponadto, jeśli musisz szybko odnieść się do czegoś z CV lub listu motywacyjnego, może to być trudniejsze, jeśli już trzymasz telefon jedną ręką.

Spójrz w kamerę

Nawet jeśli zapewne wiesz lepiej, możesz popełnić błąd, patrząc na osobę przeprowadzającą wywiad zamiast na kamerę internetową. Kiedy podczas rozmowy wideo koncentrujesz się na ekranie (a nie na potencjalnym pracodawcy), może to być nie tylko rozpraszające, ale i nieprofesjonalne. Upewnij się, że patrzysz na kamerę, aby pokazać zarówno swoje zainteresowanie, jak i entuzjazm!

Weź udział w targach FlexJobs Virtual Job Fair

Bez względu na to, czy aktywnie szukasz nowych możliwości, czy też jesteś zainteresowany poznaniem przyszłych ruchów zawodowych, wirtualne targi pracy mogą służyć jako cenne narzędzie sieciowe.

Kategorie: Biuro,

Komentarze (0)